Kako preprečiti izpadanje las?

V današnjem svetu, kjer je naš videz tesno povezan z našo samopodobo je izpadanje las eden izmed tistih problemov, ki lahko dnevno erodira našo samozavest. Čeprav se mnogi tolažijo, da to ni velika težava je realnost pogosto drugačna.

V tem članku "kako preprečiti izpadanje las" boste spoznali pristope, ki vam lahko pomagajo pri obvladovanju izpadanja las. Nasproti prevladujočemu prepričanju, da smo brez moči pred to težavo obstajajo učinkoviti načini za obvladovanje oz. preprečevanje.

Kateri so vzroki za izpadanje las?

Medtem ko zdravniki še vedno raziskujejo vse vzroke je znano, da imajo nekateri lasni mešički krajšo rastno dobo kot drugi. Ena od teorij povezuje to s koncentracijo androgenov v krvi, vendar to ne pomeni, da je izpadanje las povezano z moškostjo.

Prav tako je mit, da prisotnost prhljaja vpliva na plešavost. Genetski dejavniki tako s strani matere kot očeta, pa nedvomno vplivajo na predispozicijo za izpadanje las.

Nekateri vzroki za izpadanje las vključujejo:

Začasna izguba las: Povezana z visoko vročino, boleznimi, motnjami ščitnice, pomanjkanjem železa, anestezijo, zdravili, hormonskimi motnjami, stresom in porodom. Pri teh stanjih znanih kot telogeni efluvij večina lasnih mešičkov preide v mirovno fazo kar vodi do redčenja las.

Zdravila: Nekatera zdravila kot so kemoterapevtiki, antikoagulanti, retinoidi, in kontracepcijske tablete lahko povzročijo začasno izpadanje las.

Poškodbe in kemikalije: Opekline, poškodbe lasišča, rentgensko obsevanje in izpostavljenost določenim kemikalijam lahko prav tako povzročijo izpadanje las. Ko odstranimo vzrok lasje ponavadi spet začnejo rasti.

Alopecija areata: Vzroki te motnje, ki običajno prizadene otroke in najstnike še niso popolnoma razjasnjeni. Lasje običajno ponovno zrastejo vendar so lahko sprva tanki in svetli.

Kozmetični tretmaji: Medtem ko umivanje, kodranje, beljenje in barvanje las ne povzročajo plešavosti lahko vseeno oslabijo lase. Tesno spletanje, intenzivno navijanje in uporaba sponk za lase lahko povzročijo poškodbe lasnih mešičkov. V takih primerih je esencialna ustrezna nega za poškodovane lase, da se zagotovi regeneracija in prepreči nadaljnje poškodbe. Ko se odpravi osnovni vzrok poškodbe, lasje običajno ponovno zrastejo, vendar obstaja možnost, da hude poškodbe povzročijo trajne plešaste lise.

 

Vitamini proti izpadanju las

Ko govorimo o zdravju las ne moremo mimo pomembne vloge vitaminov. Ta mikrohranila igrajo ključno vlogo pri ohranjanju moči, sijaja in splošnega zdravja naših las. Pomanjkanje določenih vitaminov v naši prehrani lahko vodi do različnih težav z lasmi vključno z izpadanjem las, lomljenjem in suhostjo. Poleg vitaminov je priporočljiva tudi redna nega las z izdelki, ki dodatno krepijo in izboljšajo zdravje naših

Vitamin Riboflavin B2

Riboflavin spodbuja proizvodnjo rdečih krvnih celic, ki so odgovorne za prenos kisika do lasnih mešičkov. Optimalna raven tega vitamina zagotavlja zdrav krvni obtok v lasišču, preprečuje izpadanje las in podpira njihovo rast.

Vitamin Biotin B7

Biotin, ključen za regeneracijo lasnih vlaken krepi lasno strukturo na celični ravni. S tem zmanjšuje možnost lomljenja in izboljšuje teksturo las.

Vitamin Folata B9

Folata podpira celično delitev in rast, kar je nujno za obnovo in rast lasnih celic. Njegova optimalna raven v telesu lahko prepreči upočasnitev rasti las.

Vitamin B12

Vitamin B12 igra ključno vlogo pri proizvodnji rdečih krvnih celic, ki lasne mešičke oskrbujejo s kisikom in hranili, potrebnimi za njihovo rast.

Vitamin A

Vitamin A podpira zdravje lasišča z uravnavanjem proizvodnje sebuma, naravnega olja, ki vlaži in ščiti lase.

B Kompleks

Kompleks vitaminov skupine B deluje sinergijsko, krepi lasno strukturo in spodbuja njihovo rast hkrati pa preprečuje izpadanje las.

Vitamin C

Vitamin C, močan antioksidant spodbuja proizvodnjo kolagena, pomembne beljakovine za strukturo las in lase ščiti pred oksidativnimi poškodbami.

Vitamin D

Vitamin D aktivira lasne folikle, ki so ključni za preprečevanje izpadanja las in novo rast las.

Vitamin E

Vitamin E podpira zdravje lasišča s spodbujanjem prekrvavitve, omogoča boljšo oskrbo lasnih mešičkov s hranili in jih ščiti pred škodljivimi vplivi okolja.

 

Katere šampone priporočamo za krepitev las?

Ampule za rast las

Hrana proti izpadanju las

Ste vedeli, da je tisto, kar postavite na svoj krožnik zelo pomembno za sijaj in moč vaših las? Lasje so odraz naše prehrane in potrebujejo bogat nabor hranil, da ostanejo v najboljši formi.

Beljakovine

Začnimo z beljakovinami, osnovnimi gradniki naših las. Piščanec, ribe, jajca in stročnice niso le okusne izbire ampak tudi prava "hrana" za vaše lase.

Železo

Železo, ki ga najdemo v zeleni listnati zelenjavi, rdečem mesu in oreščkih spodbuja prekrvavitev lasišča.

Omega-3

Omega-3 maščobne kisline, ki jih najdemo v ribah, oreščkih in chia semenih ščitijo lasišče pred izsušitvijo.

Avokado

Avokado ni le trend v kuhinji ampak tudi zaveznik naših las. Bogat je z vitamini E in B, ki krepijo lase od korenin do konic. In ko govorimo o antioksidantih? Slive in jagode so pravi "superživili" za sijaj in moč vaših las.

Vitamin C

Agrumi, paprika in jagodičevje so vaša prva obramba pred lomljivimi lasmi saj so polni vitamina C. Biotin iz mandljev in banan pa je skrivno orožje za zdravje las in nohtov.

Oreščki

Orehi in mandlji niso le odličen prigrizek ampak tudi vir esencialnih maščobnih kislin, ki dajejo vašim lasem naravni sijaj.

 

Če želite dodati malo več gostote svojim lasem vključite v prehrano oves in ječmen, ki sta bogata s silicijem.

Za zdrave in močne lase ni potrebna čarobna palica. Pomembna je uravnotežena, pravilna prehrana, polna esencialnih hranil.

 

Domače zdravilo proti izpadanju las

Ko se soočamo z izzivi, kot je izpadanje las je pogosto prva reakcija iskanje hitrih rešitev v obliki kemičnih tretmajev ali izdelkov. Vendar pa narava sama ponuja številne učinkovite rešitve, ki so bile uporabljene že stoletja in imajo znanstveno podprte koristi za zdravje las.


Kokosovo olje ni le priljubljena sestavina v kuhinji ampak je tudi izjemno koristno za nego las. S svojimi maščobnimi kislinami ne le vlaži temveč tudi ščiti lase pred izgubo beljakovin.

Aloe vera, ki je znana po svojih zdravilnih lastnostih je prav tako odlična za lasišče. Uravnava pH in preprečuje težave, kot je prhljaj hkrati pa spodbuja rast las.

Jajčni rumenjak je naravni vir hranil, ki lase krepi in jim daje sijaj. Uporablja se lahko kot naravni balzam, ki lase naredi mehke in obvladljive.

Ricinusovo olje je še ena naravna sestavina, ki lahko pomaga pri izboljšanju zdravja las. Z izboljšanjem prekrvavitve lasišča lahko spodbudi rast.

Naravne sestavine delujejo v sinergiji z biološkimi procesi našega telesa, kar zagotavlja trajne rezultate brez stranskih učinkov.

Preden se odločite za kemične tretmaje razmislite o moči narave. Tako kot pri katerem koli režimu zdravljenja je potrebna potrpežljivost in doslednost za doseganje optimalnih rezultatov.

05 39 54 280
Vse informacije in pomoč kupcem
Brezplačna poštnina
Brezplačna poštnina za naročila nad 50€
Možnost nakupa 24/7
Plačilo s plačilno kartico ali po predračunu
© 2024 Trimužijat - Vse pravice pridržane. | Produkcija: Sloway spletne rešitve | Piškotki | Pogoji polovanja

Piškotki

Na spletnem mestu uporabljamo piškotke za izboljšanje vaše uporabniške izkušnje in zagotavljanje kakovostnih vsebin. Z nadaljnjo uporabo se strinjate z uporabo piškotkov.
Več o piškotkih